ASKAS

Asociácia klubov abstinujúcich Slovenska

Vitajte na stránkach Asociácie klubov abstinujúcich Slovenska - ASKAS

 

Naša stránka slúži hlavne na komunikáciu medzi klubmi abstinujúcich

a pomoc ľuďom, ktorí zápasia s problémom

ZÁVISLOSŤ .

Keďže kluby pôsobia na celom území Slovenska 

s dôverou sa obráťte na najbližší klub vo vašom regióne.

 

Osobné skúsenosti a spolupráca s liečebňami

zaručujú účinnú pomoc pre tých,ktorí ju potrebujú.

Či už je to samotný závislý,alebo jeho rodinní príslušníci. 

 

Neodkladajte svoj problém donekonečna !   

 

 

Obnova činnosi klubu

Náš klub obnovil svoju činnosť po 14.ročnej nečinnosti, zavinenej úmrtím dľhoročného predsedu klubu a nezáujmu o následné prevzatie takto uvoľnenej funkcie. Obnovenie činnosti si vyžiadala akútna potreba nielen v našom meste ale aj v celom regióne údolia Bodvy. Uvedená nečinnosť zapríčinila pribúdanie ľudí, ktorí trpeli závislosťou na alkohol. Od 7,9,2016 kedy sme obnovili činnosť klubu ubehlo len necelých polroka. Po počiatočných rôznych problémoch sa naša členská základňa postupne stabilizuje.

Vytvorila sa päťčlenné jadro klubu, medzi ktorými sú aj bývalí dvaja členovia v pokročilom dôchodkovom veku 74 resp. 81 rokov s bohatými skúsenosťami s nadmernou konzumáciou alkoholu. Spontánne zareagovali na našu propagačnú akciu v relácii mestskej televízie a prišli nám ponúknuť svoju pomoc. Náš klub nemá stáleho terapeuta. Pri výpomoci novým neskúseným pacientom sil vypomáhame vlastnými dlhoročnými teoretickými a praktickými skúsenosťami, získanými pobytmi v liečebných ústavoch: Červený dvúr, Predná Hora a CPLDZ Košice. Veľkú pomoc nám poskytuje v rámci svojich možností aj napriek pracovnej vyťaženosti naša psychiatrička Mudr. Kornélia Fabišíková. V spolupráci s jej ambulanciou ako aj uplatňovaniu intenzívnej činnosti sa nám začína dariť, postupne získavať ľudí trpiacich nadmernou konzumáciou alkoholu k návšteve nášho klubu. Dňa 14,12,2016 sme uskutočnili v našom klube vianočné posedenie pri vyzdobenom stromčeku aj za účasti našich životných partneriek. V srdečnom ovzduší, vrátane občerstvenia sme si vymieňali osobné skúsenosti ohľadne nadmernej konzumácie alkoholu vo svojich rodinách. Dňa 20,12,2016 poctili nás svojou návštevou primátor mesta pán Borovský a prednostka mestského úradu pani Vranaiová. V srdečnej a otvorenej debate sme ich okrem iného oboznámili aj s poslaním nášho klubu ako aj s výhliadkami do ďalšieho obdobia v našej činnosti. Pri tejto príležitosti aj za prítomnosti našej psychiatričky sme sa im poďakovali za ich aktívnu  a nezištnú pomoc aj pri prideľovaní priestoru pre činnosť nášho klubu. Sme si plne vedomí, že do našej ďalšej činnosti budeme potrebovať veľkú dávku trpezlivosti a pokory aby sa nám po takom veľkom výpadku v klubovej činnosti si zvykli na nás tí ľudia, ktorí majú úprimnú snahu o riešenie svojich alkoholických problémov. Dúfame, že nájdu v sebe dostatok odvahy aby našli cestu do nášho klubu čim skôr ešte kým sa nedopijú do štádia alkoholovej závislosti.

Jozef LUKACS

Predseda AK - BODVA

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Kontakt

 

 

Viceprezident  ASKAS 

Ján  Václav  

mobil - 0905 700 838

 janvaclavzeman@azet.sk

Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Daj o nás vedieť priateľom

ADMINISTRÁTOR

Aktualizovanie v adresári, termíny vašich akcií

     a príspevky posielajte na :              

          0915 954 927

madlenak@centrum.sk

 

Paľo  MADLEŇÁK

PM admin laughing 

djcf watermark5

 

 

Návštevnosť

TOPlist