ASKAS

Asociácia klubov abstinujúcich Slovenska

Vitajte na stránkach Asociácie klubov abstinujúcich Slovenska - ASKAS

 

Naša stránka slúži hlavne na komunikáciu medzi klubmi abstinujúcich

a pomoc ľuďom, ktorí zápasia s problémom

ZÁVISLOSŤ .

Keďže kluby pôsobia na celom území Slovenska 

s dôverou sa obráťte na najbližší klub vo vašom regióne.

 

Osobné skúsenosti a spolupráca s liečebňami

zaručujú účinnú pomoc pre tých,ktorí ju potrebujú.

Či už je to samotný závislý,alebo jeho rodinní príslušníci. 

 

Neodkladajte svoj problém donekonečna !   

 

 

OTVORENIE  AK - MOTÝĽ  

ČADCA

 

 

 

V piatok, 7. apríla 2017, otvoril svoje dvere Abstinentský klub Motýľ v Čadci. Dvere otvoril všetkým, ktorí chcú svoj život žiť v abstinencii. Všetkým, ktorí týchto ľudí v ich ceste podporujú - spoluzávislým, rodinám, priateľom i sympatizantom. Boh je láska. A my sme dostali tú výsadu stretávať sa v priestoroch Božieho chrámu, aby sme boli Bohu nablízku a viedli nás jeho slová a naše skutky. Skutky v podobe láskavosti, trpezlivosti, výdrže a pevnej vôle.

Klub vznikol z iniciatívy nadšených ľudí, ktorých vedú princípy láskavého prístupu k všetkým ľuďom. Chápajúcom a ľudskom, bez znevažovania a kritizovania, nech sa už v živote človeka udialo čokoľvek. V hľadaní, aj v zlom období, dobrých momentov z minulosti a stavaní na pozitívnych skúsenostiach. V hľadaní vlastných zdrojov zvládania obtiažnych situácii. V hľadaní lepšieho „ JA „, ktoré v každom z nás je a ktoré nás posúva dopredu. 

Klub by však nevznikol bez pomoci tých najobetavejších, ktorí všetok svoj voľný čas podriadili záujmom iných. Týmito nezištnými ľuďmi sú prezident ASKAS Vlado Farský a Palo Madleňák z Oravskej Jasenice. Bez nich by sme neboli, im patrí veľké Ďakujeme.


Ale sme tu a prvé klubové stretnutie bolo aj vďaka nim výnimočné. Začiatky bývajú rozpačité, nebolo nás veľa, ale aj tak sa nás zišla šťastná „trinástka“. Trinástka ľudí, ktorí sa od prvej chvíle cítili na tomto mieste dobre, priam výnimočne. Od vedenia ASKAS sme dostali darčeky - kroniku, krásne logo nášho klubu, certifikát, vizitky a sponzorské na občerstvenie. Prišli aj ďalší hostia a obetaví ľudia, zástupcovia spriatelených klubov, zo Žiliny - Jožko Papaj a z Trenčína - Janko Václav. Priniesli so sebou „svieži vietor“, uvoľnenú atmosféru a cenné rady. Klub viedol Ivan KLIEŠTIK, ako predseda a svojej funkcie sa zhostil naozaj šarmantne a citlivo. Počas celého priebehu sa tam naozaj vznášala atmosféra porozumenia, ľudskosti a rešpektu. Vôbec sa nám nechcelo ísť domov.


Motýľ je symbolom premeny, preto sme zvolili tento symbolický názov. Tak nech sme ako jedna veľká rodina, aby sme sa stali vzájomne súčasťou svojej premeny a tiež premenili sny na skutočnosť. Nech sa abstinencia stane našim životným štýlom a zažijeme veľa spoločných podujatí. Nech sa navzájom akceptujeme, tolerujeme, povzbudzujeme a posúvame dopredu. Nech pretvárka, lož a faloš spolu so závislosťou, odplávajú dolu Kysucou navždy preč z našich životov.


Vďaka všetkým a tešíme sa na príchod ďalších členov. Sme tu pre VÁS.


Najbližšie stretnutie bude v piatok  21.04.2017 o 16.00 hod.

Kostol sv. Jozefa Robotníka - pastoračné centrum

 

Deň a čas stretnutia sa môže priebežne počas stretnutí zmeniť,

v rámci vzájomnej dohody,podľa požiadaviek ostatných členov.

 

Členka klubu, terapeut, Darina ŠEDOVÁ.

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Kontakt

 

 

Viceprezident  ASKAS 

Ján  Václav  

mobil - 0905 700 838

 janvaclavzeman@azet.sk

Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Daj o nás vedieť priateľom

ADMINISTRÁTOR

Aktualizovanie v adresári, termíny vašich akcií

     a príspevky posielajte na :              

          0915 954 927

madlenak@centrum.sk

 

Paľo  MADLEŇÁK

PM admin laughing 

djcf watermark5

 

 

Návštevnosť

TOPlist