ASKAS

Asociácia klubov abstinujúcich Slovenska

Vitajte na stránkach Asociácie klubov abstinujúcich Slovenska - ASKAS

 

Naša stránka slúži hlavne na komunikáciu medzi klubmi abstinujúcich

a pomoc ľuďom, ktorí zápasia s problémom

ZÁVISLOSŤ .

Keďže kluby pôsobia na celom území Slovenska 

s dôverou sa obráťte na najbližší klub vo vašom regióne.

 

Osobné skúsenosti a spolupráca s liečebňami

zaručujú účinnú pomoc pre tých,ktorí ju potrebujú.

Či už je to samotný závislý,alebo jeho rodinní príslušníci. 

 

Neodkladajte svoj problém donekonečna !   

 

Dospievajúci ľudia by si mali dať od počítačových hier pohov. Môžu na todoplatiť. Vedci tvrdia, že táto aktivita zaťažuje kľúčovú časť mozgu azmenšuje jeho šedú kôru.
Tínedžeri pocítia hranie počítačových hier v dospelosti a v neskoršomveku, tvrdia vedci. Hráči podľa nich namáhajú kľúčovú oblasť mozgu –nazvanú ako nucleus caudatus, tá vedie k postupnému zmenšovaniušedej mozgovej hmoty.

Táto časť mozgu riadi pamäť, učenie i emócie. Je tiež spájaná sneurologickými a psychickými poruchami, vrátane demencie a depresie.Informuje o tom server Daily Mail.

Štúdiou sa zaoberali lekári z univerzity v Montreale. Hráči strácajú šedúhmotu a majú tiež zvýšené riziko duševných ochorení.

Výskum uverejnili v Proceeding of Royal Society. Experti testovali predmonitormi 26 hráčov a tiež ich 33 pozorovateľov. Zaznamenávali ichmozgové vlny a pohyby očí.

Lekári analyzovali pohyby testovaných, ktorí sa v hre snažili orientovať vbludiskách so stromami a prírodnou scenériou. Na tomto virtuálnom miestemuseli zbierať rôzne objekty.

Rovnakú oblasť v mozgu ničia alkohol a drogy
Pri experimente zistili, že hráči o 81 percent častejšie zaťažovali kľúčovúmozgovú oblasť než ich prítomní pozorovatelia (42 percent). Tí sa skôrspoliehali na systém priestorovej pamäte.

Ako ďalej vedci objasnili, táto oblasť je tiež namáhaná pri účinkoch drog azávislostí na alkohole. Počas desiatich rokov sa ukázalo, že akčnévideohry vzbudzujú u mladých efektívnejšiu vizuálnu pozornosť, tvrdíGregory West z University v Montreale.

„Staršie pozorovania ukázali, že ľudia, ktorí túto oblasť mozgu zaťažujú,majú znížený objem šedej hmoty a funkčnú mozgovú aktivitu vhipokampe. „Ľudia počas hier znižujú hipokampické aktivity, tie súvisia srizikom neurologických porúch. Jednou z takých je aj Alzheimerovachoroba," dodal.

Kontakt

 


  

Prezident  ASKAS

 

Vladimír Farský

mobil - 0917 915 226

akjasen@gmail.com

 


Viceprezident  ASKAS 

 

Ján  Václav  

mobil - 0905 700 838

 janvaclavzeman@azet.sk

Kalendár akcií

Daj o nás vedieť priateľom

ADMINISTRÁTOR

Aktualizovanie v adresári, termíny vašich akcií

     a príspevky posielajte na :              

          0915 954 927

madlenak@centrum.sk

 

Paľo  MADLEŇÁK

PM admin laughing 

djcf watermark5

 

 

Návštevnosť

TOPlist